Priešpienis vadinamas gyvenimo pradžia. Tai pirmasis maistas, kurį gauna į pasaulį atėjęs kūdikis žindomas krūtimi, su priešpieniu jis gauna ne tik maistingąsias medžiagas, bet ir apsaugą nuo virusų, bakterijų ir kitų mikroorganizmų. Priešpienis buvo naudojamas dar prieš tūkstančius metų, ne tik gydant daugybę ligų ir puoselėjant grožį.

Pastaraisiais metais buvo atlikta daug tyrimų, siekiant nustatyti, kokios vertingos medžiagos sudaro priešpienį. Vertinant priešpienio naudą, buvo paskelbta daugiau nei 5 tūkst. mokslinių studijų bei atlikta daugybė klinikinių tyrimų. Taip buvo įrodyta, kad žinduolių priešpienio sudedamosios dalys gali apsaugoti neuronus nuo žūties, turi uždegimus malšinančių ir antimikrobinių ypatybių, taip pat pasižymi epitelio ląstelių regeneraciniu poveikiu. Tyrimų metu nustatyta, kad priešpienyje gausu imunoglobulinų, augimo faktorių, antikūnų, vitaminų, mineralų, fermentų, aminorūgščių ir kitų specialiųjų medžiagų, padedančių apsisaugoti nuo įvairių mikroorganizmų ir aplinkos toksinų poveikio.

Manoma, kad priešpienis gali apsaugoti organizmą dviem būdais. Pirmiausia, jo sudėtyje esantys imunoglobulinai ir natūralūs antiobiotikai  stiprina bei apsaugo  imuninę sistemą. Priešpienyje yra daugiau nei 100 kartų didesnis imonuglobulinų kiekis nei paprastame piene. Antra, jo sudėtyje esantys augimo faktoriai pasižymi daugeliu gydomųjų ir ląsteles atsinaujinanti skatinančiu poveikiu.

Priešpienis –efektyvi senstančios odos priežiūros priemonė

Senstant organizmui, žmonės ilgainiui pradėjo naudoti įvairius vitaminus, mineralines medžiagas ir žoleles, kad gautų naudingų organizmą stiprinančių medžiagų. Tačiau augalinės kilmės medžiagos ir mineralai neturi tokių pat medžiagų, pasižyminčių imuninėmis savybėmis ar turinčių imunoglabulinų bei augimo faktorių, padedančių odai atsinaujinti, turinčių įtakos kaulų ir raumenų vystymuisi.

Kaip tai veikia? Spauskite čia, kad sužinotumėte.

Tyrimai parodė, kad senstant odos paviršiniuose audiniuose žymiai mažėja augimo faktorių kiekis. Pastebėta, kad apie 40 metus augimo hormono koncentracija žmogaus organizme sumažėja dvigubai, lyginant su ta, kuri buvo prieš 20 metų. Šis sumažėjimas jaučiamas ir odos paviršiuje – oda tampa mažiau elastinga, išryškėja raukšlės, pigmentinės dėmės ir kiti nemalonūs senstančios odos požymiai.

Šaltiniai:

http://www.sovereignhealthinitiative.org/articles/facts.html

http://www.naturalnews.com/043038_colostrum_health_benefits_immune_system.html#ixzz4KzPTNElU

L Cass Terry, M.D., Ph.D. and Edmund Chein, M.D Medical College of Wisconsin and Palm Springs Life Extension Institute