Naujos kartos biotechnologijos mokslų laimėjimai įkvėpė Lietuvos įmonę „Peonia Lab“ sukurti kasdienines veido priežiūros priemones. Bendradarbiaudami su Lietuvos biotechnologijų įmonėmis ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto mokslininkais, “Peonia” sukūrė veiksmingas odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje dera natūralių medžiagų kompozicijos. Pirmoji veido priežiūros linija, kurią pristato “Peonia Lab” – kremai su unikaliu ACI™ kompleksu – biologiškai išgrynintais aktyviaisiais ožkos priešpienio komponentais. “Peonia Lab” produktų prekybą pradeda š.m. gruodžio mėn. 1 d.
Pasak “Peonia Lab”, įkūrėjos Jūratės Kavaliauskaitės, idėja komercializuoti unikalius Lietuvos biotechnologijų mokslininkų laimėjimus kilo susipažinus ir išaanalizavus šios srities potencialą ir siekiant šiuos pasiekimus, kurie paprastai naudojami sudėtingų ir daugiaetapių medicininių preparatų kūrime, pritaikyti kasdieninėje veido odos priežiūroje. “Peonia” kremai skirti moteriai, kuri ne tik rūpinasi savo sveikata, bet ir nuosekliai prižiūri savo odą.

Lietuva gana sparčiai tampa biotechnologinių mokslų lopšiu net tik Europos, bet ir globaliu mastu.  Šalis gali pasigirti išties įspūdingais tarptautiniais pasiekimais šioje srityje. Lietuvos gamtos mokslų sektorius kiekvienais metais auga 20-25 proc., ypač biotechnologinių, farmacijos ir medicininių preparatų tyrimų bei gamybos srityse. Daugelis produktų sukurtų ir pagamintų Lietuvoje yra eksportuojami į tarptautines rinkas. 90 proc. visų Lietuvoje sukurtų gamtos mokslų srities produktų bei paslaugų yra eksportuojami visame pasaulyje.

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Vaistų technologijos ir socialinės farmacijos katedros profesorės Jurgos Bernatonienės teigimu, džiugu, kad bendradarbiaujant mokslui ir verslui yra sukuriami praktiškai taikomi produktai. Bendradarbiaujant katedros mokslininkams su “Peonia Lab”, kūrėme veido odos priežiūros priemones, praturtintas ne tik natūraliomis biologiniu aktyvumu pasižyminčiomis medžiagomis, bet ir biotechnologijų bendrovės “Profarma” sukurtu unikaliu kompleksu  ACI™(angl. Active colostrum ingredients) – biologiškai išgrynintais ožkos priešpienio aktyviaisiais komponentais. Parinktos produktų formulės ir unikali technologija lėmė, kad sukurti gaminiai, pasižymi ne tik odą drėkinančiu, maitinančiu, bet ir padeda atsinaujinti odos ląstelėms.

 

Priešpienio nauda

Vertinant priešpienio naudą, pasaulyje nuolat atliekama daug mokslinių studijų bei klinikinių tyrimų. Jau įrodyta, kad šios medžiagos komponentai gali apsaugoti neuronus nuo žūties, turi uždegimus malšinančių ir antimikrobinių ypatybių, taip pat išsiskiria stipriu epitelio ląstelių regeneraciniu poveikiu. Tyrimų metu įrodyta, kad priešpienyje gausu imunoglobulinų, augimo faktorių, antikūnų, vitaminų, mineralų, fermentų, aminorūgščių ir kitų specialiųjų medžiagų, padedančių ląstelėms atsinaujinti bei apsisaugoti nuo įvairių mikroorganizmų ir neigiamo aplinkos toksinų poveikio.

 Unikalus ACI™ kompleksas

Kurdama kompleksu ACI™ praturtintą veido odos priežiūros produktų liniją, „Peonia Lab” bendradarbiaujant su “Profarma” atliko mokslinius tyrimus.

Pirmiausia buvo atlikti moksliniai eksperimentai, kurių metu buvo sukurta technologija, padedanti iš natūralaus ožkos priešpienio išskirti ir išgryninti tik efektyvius ir kasdieninei odos priežiūrai reikalingus komponentus. Technologiją sudaro keletas etapų – biotechnologinių procesų, įskaitant pirminį priešpienio apdorojimą, atskirų komponentų išskyrimą bei koncentravimą. Kiekvienai serijai su kompleksu ACI™ išbandyti sukurti analitiniai metodai leidžia užtikrinti produktų kokybę bei atsikartojimą. Jau turint komplekso ACI™ komponentus, buvo parinktos veido priežiūros medžiagos ir nustatyta galutinė sudėtis. Tai užtikrino kremo medžiagų suderinamumą su ACI™ komponentais, išlaikant jo biologinį aktyvumą ir suderinant su juslinėmis ypatybėmis.

Pagal visus reikalavimus, keliamus kosmetiniams gaminiams, buvo atlikti kiekvienos priemonės stabilumo ir dermatologiniai tyrimai.

peonia-lab-2