Renkantis odos priežiūros priemones pirmiausia atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Skaitykite produktų etiketes ir venkite priemonių, kurių sudėtyje yra sveikatai kenksmingų medžiagų:

 • Parabenų (Methyl, Propyl, Butyl ir Ethyl).
 • Paraffunum Liquidum – vazelinas, pigus naftos produktas, kuris padengia odą „nekvėpuojančiu” sluoksniu, sudaro komedonus (juoduosius taškus, uždegimus).
 • Propylene Glycol  –  saldus ėdus skystis. Naftos sintezės produktas. Paprastai tai sintetiniai naftos chemijos mišiniai, naudojami kaip drėgmę palaikanti medžiaga (humectant). Žinomas kaip galimas alergijos, dilgėlinės ar egzemos sukėlėjas.
 • Mineral Oil – techninis aliejus, naftos chemijos atliekos. Užklijuoja ir „dusina“ odą. Sulėtina jaunų ląstelių augimą. Didina dehidrataciją ir mažina barjerinę odos funkciją. Dažniausia alerginių bėrimų ir inkštirų priežastis.
 • Petrolatum(Petrolatas) Parafinas/ Parafino aliejus/ – naftos chemijos riebalai. Pasižymi tomis pačiomis savybėmis kaip ir mineralinis aliejus, bet nuodingesnis. Taip pat žinomas kaip naftos želė, šis mineralinio aliejaus darinys kosmetikoje yra naudojamas dėl minkštinančių savybių. Neturi jokios maitinamosios vertės odai ir gali trukdyti natūraliam kūno drėkinimo mechanizmui, sukeldamas sausėjimą ir odos skeldėjimą.
 • Riethanolamine (TEA),Diethanolamine (DEA) Dažnai naudojami kosmetikoje kaip emulsikliai ir putojančios medžiagos. Gali būti alerginių reakcijų priežastimi, smarkiai dirgina kūno audinius. DEA ir TEA yra „aminai“(amoniako junginiai) ir gali formuoti vėžį sukeliančius nitrozaminus (kancerogeninius junginius), kai jie susijungia su nitratais.
 • Phenoxyethanol – Konservantas naudojamas įvairiuose kremuose. Nepageidaujamas poveikis: kancerogenas, mutagenas ir toksinis. Skatina navikų atsiradimą. Kenksmingas inkstams ir pūslei, sukelia nevaisingumo problemų, sukelia rimtą žala akims, smegenų degeneraciją.
 • Butylated Hydroxythaluene (BHT) Naudojamas kremuose bei dezodorantuose. Antioksidantas, pailginantis kosmetikos galiojimo laiką. Nepageidaujamas poveikis: sintetinis antioksidantas, kuris sukelia alergines reakcijas.

Renkantis odos priemonės nuo saulės patariama ieškoti kremų su tokiomis sudedamosiomis dalimis.

 • Su cinko oksido dalelėmis – tai plataus spektro apsauga nuo ultravioletinių spindulių, jos ypatingai veiksmingai ramina odos sudirginimą.
 • Su titanio dioksidu – tai nepamainoma, ilgalaikė, vandeniui atspari apsauga nuo ultravioletinių spindulių.
 • Su niacinu – klinikiniais tyrimais buvo įrodyta, kad jis pastebimai pagerina odos spalvą ir jos tekstūrą.
 • Su vitaminu E – jis padeda išsaugoti sveiką odą.

Jūsų lūkesčiai turėtų būtų realūs. Tokie perdėti pažadai, kaip pavyzdžiui naudojant tam tikras odos priežiūros priemones jūs per naktį tapsite 10 metų jaunesni arba, kad raukšlės ims ir dings, neatitinka tikrovės. Įsidėmėkite, kad jauninančių, raukšles mažinančių priemonių poveikis yra sąlyginis.

Pasirinkite veido priežiūros premones pagal savo finansines galimybes. Manoma, kad kuo produkto kaina didesnė, tuo jo sudėtis geresnė ir rezultatas bus akivaizdesnis. Didelę brangių kosmetikos priemonių kainos dalį dažnai sudaro prekės ženklo vertė. Efektyvių odos priemonių, padedančių sumažinti raukšles ir pagerinti odos būklę galite įsigyti įvairiomis kainomis.