Daugelis mano, kad “hidratavimas” (angl. hydrating) ir “drėkinimas” (angl. “moisturizing”) odos priežiūroje yra tapačios sąvokos. Tačiau kiekvieno jų paskirtis ir funkcijos skiriasi.  Apie tai, ką kiekvienas jų duoda odai ir kuo jie skiriasi – šioje apžvalgoje.

Sveika oda pati gamina lipidų* ląsteles. Šios ląstelės padeda odai natūraliai išlaikyti drėgmę odoje ir skatina odos riebalų liaukas išskirti daugiau drėgmės ir riebalų.

Odai senstant, nuo maždaug 25 m., organizmas gamina mažiau baltymų, todėl odai reikia pagalbos, kad ji galėtų išlaikyti reikiamą drėgmės kiekį visuose juos sluoksniuose.

ODOS DRĖKIKLIAI:

Drėkiklio (angl. moisturiser) pagrindinė funkcija – odos paviršiuje sukurti “apsauginį barjerą”, kad būtų sumažintas vandens praradimas gilesniuose odos sluoksniuose. Odos priežiūros priemonės, kuriose yra drėkinamųjų medžiagų, odos paviršiuje suformuoja apsauginę plėvelę, kuri padeda išlaikyti drėgmę ilgesnį laiko tarpą.

ODOS HIDRATANTAI:

Jei drėkikliai padeda išlaikyti drėgmę odos paviršiuje, hidratantų (angl. hydrating products) paskirtis – padidinti vandens kiekį odoje.  Tai pasiekti padeda įvairūs higroskopiniai ingredientai  – tokie, kaip hialurono rūgštis, glicerinas ar keramidai, turintys savybę kaupti vandenį/drėgmę iš aplinkos ir absorbuoti ją gilesniuose odos sluoksniuose.

Naudojant odos priežiūros produktus, kurių sudėtyje yra tiek drėkinimą palaikančių, tiek ir drėgmę kaupiančių medžiagų –jūs išlaikysite tinkamą odos drėgmės balansą.

HIDRATANTAI

Hialurono rūgštis yra vienas iš labiausiai odos drėgmę palaikančių medžiagų. Tokios medžiagos laikomos pačiomis veiksmingiausiomis, nes jos niekuo nesiskiria nuo odoje natūraliai gaminamų. Oda pati pasisavina hialurono tiek, kiek drėgmės jai trūksta. Drėkinimas leidžia epidermiui (išoriniam odos audiniui) gerai funkcionuoti ir palaikyti odos struktūrą. Hialuronas giliai drėkina odą, saugo ją nuo raukšlių susidarymo, veikia kaip antioksidantas bei mažina odos uždegimus.

Natrio hialuronato krospolimeras – antros kartos drėkiklis, kuris sudarytas iš natrio hialuronato, “susiūto” į molekulines struktūras, kurios savyje turi žymiai daugiau vandens. Natrio hialuronatas prasiskverbia giliai į odą ir pasižymi didesniu drėkinamuoju poveikiu.

Hialurono rūgštis veikia kaip kempinė ir leidžia odai pasisavinti tiek vandens , kiek jos reikia  -rezultatas stangresnė, lygesnė ir jauniau atrodanti oda.

Glicerinas – tai 100 proc. natūralus hidratantas, absorbuojantis ir išlaikantis odoje drėgmę, pritraukiantis jos iš gilesnių odos sluoksnių. Todėl glicerinas itin tinka ir yra dedamas į sausos ar jautrios odos priežiūros priemones.

Keramidai yra vieni pagrindinių odos epidermio sudedamųjų dalių. Jie randami ląstelės membranoje ir yra atsakingi už apsauginę, barjerinę odos funkciją. Taip pat atsako už transepiderminio vandens išsaugojimą, odos elastingumą.
Kartu su cholesteroliu ir sočiosiomis riebalų rūgštimis keramidai ant odos sudaro vandeniui nepralaidžią plėvelę ir taip apsaugo odą nuo vandens praradimo, padeda atstatyti drėgmės balansą ir prarastų keramidų kiekį odoje.

DRĖKIKLIAI

Eteriniai aliejai savo sudėtyje turi daug sočiųjų riebalų, kurie padeda išlaikyti drėgmę odos paviršiuje –ypač drėkinamosiomis savybėmis pasižymi tokie aliejai kaip kokoso, jojobos, argano, avokadų ir makadamijų.

www.peonia.lt

Top moisturizing ingredients

Hydrating and moisturizing difference

Hydrating vs moisturizing in skin care

 

* Lipidai – organiniai junginiai, sunkiai arba visai netirpstantys vandenyje.