Visi mūsų organizmo baltymai yra sudaryti iš 22 pagrindinių aminorūgščių. Įrodyta, kad 20 aminorūgščių yra būtinos sveikos odos funkcionavimui. Jos apsaugo mūsų odą nuo kenksmingų UV spindulių, padeda atstatyti pažeistas odos ląsteles, skatina odos gijimą, turi įtakos kolageno bei elastino gamybai. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad odos priežiūrai ypatingai svarbios šešios amino rūgštys: prolinas, glicinas, leucinas, lizinas, argininas ir metioninas.

  • Pirmosios keturios (prolinas, glicinas, leucinas, lizinas) yra svarbios kolageno, kuris efektyviai padeda odai atgauti elastingumą ir lygina raukšles,
  • Pasižymi odą jauninančiu Svarbiausios aminorūgštys, padedančios atstatyti odos ląsteles yra argininas, glicinas ir glutaminas.  Svarbu paminėti, kad glutamino mūsų organizmas negamina, o arginino gamyba irgi labai priklauso nuo mitybos. Kad pasiektume geriausią poveikį, reikėtų naudoti kremus su šių aminorūgščių priedais bei tinkamai maitintis –derinti tiek gyvulinės, tiek ir augalinės kilmės produktų.
  • Aminorūgštys, naudojamos kosmetikoje, apsaugo odą nuo kenksmingų išorės medžiagų bei pasižymi antioksidacinėmis savybėmis.
  • Aminorūgštys padeda reguliuoti odos pH.
  • Viena iš svarbiausių aminorūgščių funkcijų – odos drėkinimas. Naudojant drėkinamuosius kremus su argininu, odos drėkinimo rodiklis padidėja net iki 30-40 proc.
  • Aminorūgštys gali būti naudojamos ir kaip pagalbinės priemonės, padedančios kitoms veikliosioms medžiagoms patekti į giluminius odos sluoksnius.

Jei jaučiate, kad odai trūksta elastingumo, papildomo drėkinimo, turite pažeistų odos vietų, reikėtų rinktis odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra aminorūgščių. Atkreipkite dėmesį, ar pakuotės yra saugios, ar kosmetikos gaminys neturi tiesioginio kontakto su metalo jonais bei yra apsaugotas nuo galimos oksidacijos.

Rekomenduojame Jauninantis matinamasis kremas