Visos daug dėmesio skiriame savo veido odai  – drėkiname, saugome nuo kenksmingų UV spindulių, maitinate bei strangrinate ją įvairiomis veido priežiūros priemonėmis ir procedūromis. Tačiau dažnai pamirštame rankų odos priežiūrą, kuri taip kaip ir veido oda yra veikiama išorinių veiksnių, kurie turi didelės neigiamos įtakos rankų odos būklei.

Yra trys pagrindinės problemos, į kurias turime atkreipti dėmesį, jei norime, rankų odą išlaikyti sveiką ir gyvybingą.

PROBLEMA #1:

Kasdien ją sausina muilas bei kitos sanitarinės priemonės, saulė ir kasdieninė veikla –nes rankomis atliekame labai daug darbų.

SPRENDIMAS:

  • Plaukite rankas ne kaštus bet drungnu vandeniu, nes karštas vanduo sausina odą.
  • Naudokite prausiklius, kurių PH yra neutralus ir kurio sudėtyje yra nedaug alkoholio.
  • Nusausinkite rankas su švelniu rakšluoščiu.
  • Po kiekvieno rankų plovimo ypač muilu ar kitomis sanitarinėmis priemonėmis drėkinkite rankų odą pakankamai riebiu drėkikliu.
  • Prižiūrėkite savo rankų odą, taip pat skrupulingai, kaip ir veido odą –naudokite antioksidantą ryte ar retinolį vakare.

PROBLEMA #2:

Rankos gauna labai daug saulės, kuri turi ypatingai didelį neigiamą poveikį plonai rankų odai. Rudi pigmentiniai taškeliai ant rankų odos pirmiausia atsiranda nuo per didelio saulės poveikio, o ne kaip  natūralaus senėjimo proceso rezultatas. Dėl kenksmingo saulės poveikio rankų oda tampa plonesnė, mažiau elastinga, mažėja kalogeno kiekis, išryškėja raukšlės.

SPRENDIMAS:

  • Kiek galima daugiau ir gausiau naudoti kremus su UV apsauga. Rinkitės kuo didesnį SPF.
  • Rankos gauna ypatingai daug kenksmingų UV spindulių kai vairuojate, nes šie spinduliai veikia net per automobilio stiklą. Naudokite specialias pirštines, kurios blokuoja UV spindulius vairuojant automobilį.
  • Saulės jau pažeistai odai gydyti naudokite gydomąsias procedūras, kurios padeda atstatyti odos ląsteles, skatina kalogeno gamybą bei padeda atsikratyti rudų dėmių.  

 PROBLEMA #3:

Rankų oda dėl mažesnio poodinio riebalų kiekio yra linkusi greičiau senti bei raukšlėtis nei veido oda, nes senstant organizmui, rankos praranda riebalinį sluoksnį, išryškėja venos.

 SPRENDIMAS:

  • Naudokite specialias priemones, kurios maskuoja venas ir stangrina odą, padeda atstatyti odos ląstelės bei skatina kalogeno bei elastino gamybą.

Kasdieninė rankų priežiūros rutina padės išvengti varginančių senstančios odos problemų ateityje. Kaip rūpinatės savo veido odą, taip rūpinkitės ir savo rankų oda, nes juk būtent rankų oda išduoda mūsų tikrąjį amžių.

PEONIA LAB

Šaltiniai:
Anti aging tips for your hands
Hands. Feet. Nails